top of page
art.jpg

BobArt

Sanatsal hayal gücünüzü üretim gerçekliğine dönüştürün

En yeni BobART teknolojisi, yeni kullanıcılar için yeterince kolay, sanatsal üretim projelerini mükemmelleştirmek isteyen ileri düzey CAD-CAM kullanıcıları için de yeterince güçlü bir sanat eklentisidir. BobART'ın sanatsal özellikleri arasında modelleri sarma yeteneği, içe aktarılan STL dosyası bileşenlerinden modelleri kabartma, bileşenleri veya tüm projeyi STL olarak kaydetme, 64'e kadar farklı vektörizasyon renk seviyesine erişme, özel kesitler kullanarak oluşturma üzerinde daha fazla kontrol sağlama kabartmalı modelleriniz ve çok daha fazlası bulunmaktadır. Bu güçlü sanatsal yazılım, bir resim veya çiziminizi bir CNC freze, router, su jeti veya lazer tarafından işlenebilecek kabartma modele veya vektörleştirilmiş geometriye dönüştürmenize olanak tanır. Temel 2 eksenli işlemeden 3 eksenli işlemeye kadar entegre CAM yazılımı, görülen en karmaşık ve şaşırtıcı sanatsal sonuçlardan bazılarını yaratmanın yollarını sağlar. Bu, tabela yapımı, özel ahşap işleme, mücevher yapımı, alet işleme, gravür işi, kalıp yapımı ve daha birçok endüstri için mutlaka sahip olunması gereken bir CNC router yazılımı ve CAD tasarım aracıdır.

Düz Tabanlı V Takımlar
Düz Uçlu V-Tools

Gravür, yükseltilmiş / alçaltılmış metin tasarımı ve harfleri sağlayan özel takım yolu seçenekleri, koparmayı ortadan kaldıracak harfler ve ayarlar içerir.

V Oyma
V Oyma

Bu popüler takım yolunun temel amacı tabela yapımcıları tarafından kullanılmaktadır. Kullanıcılar, V kesici takımlarıyla harfler, şekiller ve diğer desenleri elle oyulmuş bir görünüm oluşturabilirler.

Kabartma
Kabartma Normal

Kapalı profil zincirlerini seçin ve bunları 3D olarak kabartmak için 7 kesit seçeneğinden birini kullanın: Dışbükey Yay, Çizgi, İçbükey Yay, Dışbükey Elips, İçbükey Elips, Spline veya Özel.

Kabartma
Kabartma 2 Raylı Süpürme

Yükseklik değişiklikleriyle taramayı kabartmak için 2 çizgi ve 1 kesit seçin. Doğrusal, yumuşak veya küresel türleri kullanarak geçişleri özelleştirin.

Vektörizasyon
Rasterdan Vektöre

Görüntü dosyalarını JPG, BMP, TIFF, GIF, PNG, PSD, AFP ve diğer formatlardaki dosyaları CAD ekranına yükleyin. Ardından, çizgileri, yayları ve spline'ları kullanarak manuel olarak izleyin. Vektörleştirme özelliğini kullanarak görüntüleri geometriye daha hızlı dönüştürün. Boyuta göre ölçeklendirme seçeneğini kullanarak parametreleri ayarlayarak kaliteyi kontrol edin.

Kütük Oluşturma
Stok Oluştur/Değiştir

BobART'ın stok parametrelerini ayarlayın ve bir bileşen olarak kaydedilecek dosyaları hazırlamak için kabartma alanını, çözünürlüğünü ve özel özelliklerini kontrol edin. Sarma modu, 3D kabartmaları 4D'ye dönüştürmek için kullanılır.

Kabartma
Kabartma Süpürme

Kapalı veya açık profil zincirlerini seçin ve bunları 3D olarak süpürmek için Dışbükey Yay, Çizgi, İçbükey Yay, Dışbükey Elips, İçbükey Elips, Spline veya Özel olmak üzere 7 farklı kesitten birini kullanın.

Kabartma
Resimden Kabartma

Görüntülerin gri tonlamasını kullanarak kabartma yüksekliğini kontrol edin.

bottom of page