top of page
lathe.jpg

Torna

Kaba işleme, ince işleme, diş açma ve kanal açma işlemleri için verimli takım yolları oluşturun

CNC Torna için BobCAD-CAM yazılımı, parça geometrisini tasarlamanıza veya içe aktarmanıza olanak tanıyan sezgisel bir arayüz sunar. BobCAD'in özellik tabanlı programlaması, kesim yönünü ve takım yolunun parça üzerindeki konumunu kontrol etmeyi kolaylaştırır. Ayrıca, 2 Eksenli Torna ve tornalama merkezleri için geleneksel çevrimlere göre daha iyi performans gösteren güçlü takım yolları sunar. Torna CAD-CAM, Dış Çap ve İç Çap kaba işleme, finiş işleme, diş açma, kanal açma, baralama, delik delme, kesme gibi işlemler için 2 Eksenli takım yolları ayarlamayı kolay ve hızlı hale getirir. Sonuç olarak, bu güçlü CAD-CAM yazılımı, tüm basit ve karmaşık parça geometrileriniz için eksiksiz bir CNC programlama çözümü sunar.

CAM Ağacı Yenilikleri
CAM Ağacı Geliştirmeleri 

Yeni iş akışı, CNC Torna döngülerini ve takım yolu oluşturmayı optimize etmek için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayarak üretkenliği artırır. V34'ün yeni ve geliştirilmiş CAM Ağacı  iş akışıyla daha hızlı post edin ve çalıştırın. Ayrıca çift tıklamayla düzenleme, otomatik boşaltma, genişletilmiş CAM Ağacı, tek işlem post etme, CAM Ağacı notları gibi birçok özellik sunar.

Önizleme Görünüklük
Önizleme Görünürlük

Takım ilerlerken, takımın nerede başladığını, hangi yönde kesildiğini ve daha fazlasını anlamanıza yardımcı olan bir grafik yardımı sunar. Önizleme kullanarak, tutucuyu gösterme veya gizleme seçeneğiyle istediğiniz 2 ekran modundan birini seçebilirsiniz. Bu özellikler sayesinde, takım yolunuzun daha anlaşılır ve izlenebilir olmasını sağlayabilirsiniz.

Takımyolu Standartları
Takımyolu Sihirbazı Varsayılanları

Takım yolu sihirbazı varsayılanlarıyla, bir parça, süreç veya ekipman parçası için 2 Eksenli torna programlamasında ince ayarlar yapabilirsiniz. Tercih ettiğiniz takım yolu ayarlarını kaydederek, parçaları daha hızlı programlayabilirsiniz. Takım yolu sihirbazının ayarlarını değiştirip, varsayılanları kaydet'e tıkladıktan sonra şablonunuzu seçmek de oldukça kolaydır.

Operasyon Kütüğü
Stoğa Göre Kırp

Takım yolunu operasyon stokunuzun dışından keserek, daha kısa çevrim sürelerine sahip ve daha verimli takım yolları elde edebilirsiniz. BobCAD'in aşamalı torna stok takibini kullanarak takım yolu oluşturma alanını sınırlayabilirsiniz. Bu yöntem, iş parçasının gereksiz kısımlarının işlenmesini önler ve işleme sürecini optimize eder.

bottom of page