top of page

Frezeleme

Gelişmiş 2-5 eksenli kesme yetenekleri sunar

BobCAM yazılımı, frezeleme işlemleri için kapsamlı bir çözüm sunar. Tam entegre CAD tasarım sistemi, parça geometrisinin tasarlanmasından takım yollarının atanmasına kadar sorunsuz bir geçiş sağlar. Bu yazılım, gelişmiş 2.5, 3, 4 ve 5 eksenli kesme yeteneklerini barındırır ve CNC frezeleme makinenizin özelliklerinden tam olarak yararlanarak yüksek hızlı işleme ve çok eksenli kesme işlemlerini gerçekleştirebilir. Ayrıca, hız ve verimlilik sağlayan güçlü takım yolu seçenekleri sunar. BobCAD-CAM frezeleme yazılımı, basit gravür, profil, havuz ve delik döngülerinden karmaşık eş zamanlı 4 ve 5 eksenli frezeleme rutinlerine kadar her türlü programlamayı kolayca gerçekleştirmenizi sağlar. Yeni kullanıcılar için bile programlamayı daha hızlı ve kolay hale getiren basit bir sihirbaz odaklı arayüz sunar. Çeşitli gelişmiş, verimli ve modern işleme stratejilerini içeren bu arayüz, işlem süreçlerinizi optimize etmenize yardımcı olurken, Dynamic Machining Strategies™ programlamayı optimize ederken, Gelişmiş Katı Simülasyon çalışmanızı kontrol etmenize olanak tanır.

Multiaxis Port İşleme
Bağlantı Noktası İşleme 

Karmaşık iç geometrileri kolaylıkla ve hassasiyetle işleyebilirsiniz. Bağlantı noktası işleme, optimize edilmiş bir iş akışıyla özel bir takım yolu işlemi sunar. Bu sayede, daha hızlı programlama yapabilirsiniz.

Multiaxis Çoklu Bıçak İşleme
Multi Blade

Multi Blade işleminde, parçanın belirli bir kısmını ele almak için özel olarak dört model bulunur. Kaba işleme, Bıçak işleme, Hub işleme ve Radyus işleme ile kullanıcıdan çok az girdiyle optimum takım yolu oluşturur.

Multiaxis 3+2 index kaba işleme
Otomatik 3+2 Kaba İşleme 

3 eksen gelişmiş kaba işleme ve indeks sistemi birleştirildi. Bu, indeks sistemleri oluşturmak ve operasyon stoğundan tasarruf etmek için daha az zaman harcayarak parça işlemeye daha fazla odaklanmanızı sağlar.

APT
APT Formatı

Artık, genellikle üçüncü taraf yazılımları tarafından kullanılan bu formatta çıktı almak için Mevcut Ayarlar iletişim kutusunda NC Dosya Uzantınızı kolayca '.apt' olarak ayarlayabilirsiniz.

CAM Ağacı Yenilikleri
CAM Ağacı Geliştirmeleri 

Yeni iş akışı, CNC işleme çevrimlerini ve takım yolu oluşturmayı optimize ederek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar. V34'ün yeni ve geliştirilmiş CAM Ağacı iş akışıyla, işleri daha hızlı post edebilir ve çalıştırabilirsiniz. 

2D Açık Kenar Tespiti
Açık Kenarları Algıla

V34'te bulunan otomatik açık kenar tespiti, 2 eksen "açık havuz" seçimini daha kolay hale getirir. Açık havuz işleme için kullanılan gelişmiş havuz işleme modellerini yönlendirmek için daha önce gereken geometri oluşturma işlemi azaltılmış veya ortadan kaldırılmıştır.

Çapak Alma
Çapak Alma

Çapak alma için yeni pah kırma takım yolu bulunmaktadır. Ters kesimleri destekleyen çarpışmasız takım yolu birkaç tıklama uzağınızda. Modelinizi ve kullanacağınız aracı seçmeniz yeterlidir, gerisini V34 otomatik olarak halleder. Bu özellik, 3, 4 ve 5 eksen çapak alma işlemleri için mevcuttur.

Torna Frezeleme
Torna Frezeleme

Yeni Takımyolu, 4 ve 5 eksenli programcılara kaba işleme için ek seçenekler sunar. Yeni Torna Freze Çok Eksenli Takım Yolu ile talaş kaldırırken daha yüksek malzeme kaldırma oranları elde edin.

3 Eksenden 5 Eksene Dönüşüm
3 - 5 Eksen Takımyolu Dönüşümü

Yeni takım yolu seçeneği, otomatik 5 eksen dönüşümüyle 5 eksen programlamayı kolaylaştırır. Artık 5 eksenli işleri programlamak için 3 eksenli takım yollarını kullanabilir ve V34'ün çarpışmaları otomatik olarak uzaklaştırmasına izin verebilirsiniz.

Çoklu Eksen Taban ve Duvar İşleme
Çok Eksenli Finiş İşleme

İş akışını optimize eden yeni özel takım yolları ile duvarları ve zeminleri finiş işleyin. Finiş işlemede Çok Eksenli Kaba İşlemenin gücünü ve hızını sunan 5 Eksenli işleme desenleri!

bottom of page