top of page
router.jpg

Router

Ağaç işleme, gravür, tabela yapımı ve çok daha fazlası için mükemmeldir.

CNC Routerlar için BobCAD-CAM, CNC Routerınızın basit ve gelişmiş işleme operasyonlarını gerçekleştirme yeteneğinden yararlanan verimli 2.5, 3, 4 ve 5 eksenli işleme yetenekleri sunar. Bu kullanımı kolay CAD-CAM programlama yazılımı, sanatsal ahşap işleme, gravür, üretim şekli yerleştirme, tabela yapımı ve çok daha fazlası için eksiksiz tasarım ve CNC programlama çözümüdür. 2D ve 3D modellerinizi tasarlamaktan tam entegre CAM yazılımında gelişmiş yüksek hızlı takım yolu stratejileri atamaya sorunsuz bir şekilde geçiş yapın. CNC router işlemlerine yönelik yönlendirme arayüzü, CNC programlamasında tahmine dayalı çalışmayı ortadan kaldırırken Dynamic Machining Strategies™, tek bir özelliğe birden fazla kesme stratejisi atamanıza izin vererek programlama süresini azaltır. Gelişmiş simülasyon özellikleri, CNC programlamanızı görsel olarak incelemenize ve kontrol etmenize olanak tanır.

Metin ve Harfler
Metin 

Gravür, kesikler ve yükseltilmiş / alçaltılmış metinler için tasarım ve makine harfleri sunan özel takım yolu seçenekleri ile harfleri koparmadan metin yazabilirsiniz.

Geometri Düzenleme
Geometri Düzenleme

BobCAD ile standart olarak gelen birçok geometri düzenleme aracını kullanarak tasarımlara ekleme veya çıkarma yapabilirsiniz. Geometriyi çevirebilir, döndürebilir, yansıtabilir, ölçekleyebilir, uzatabilir, optimize edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Havuz
Havuz

Kullanıcının seçtiği kapalı zincirlere / sınırlara göre havuz işlemek için, dıştan içe, içten dışa ve açık şekillerle çalışmasına olanak tanıyan 10 farklı havuz açma seçeneğiyle işleyebilirsiniz. 

Köşe Tipleri
Köşe Çeşitleri

İç ve dış köşelerin bağımsız kontrolü, kullanıcıların takım yolu geçişlerini özelleştirmesine olanak tanır. Seçenekler arasında keskin, yuvarlak, ilmek yarıçapı, ilmek uzunluğu, üçgen ve ikiye bölen çizgi bulunur.

Girişler
Girişler

Takımınızın kesime girip çıkma şeklini kontrol etmek için, dikey, paralel, dik açılı dairesel ve karma uçlar arasından seçim yaparak takımyolu giriş ve çıkışının nasıl yapılacağını belirleyebilirsiniz.

Çoklu Makine Ayar Konumları
Çoklu Kurulum Konumları

2 taraflı işleme, çalışma bölgeleri, 2 tabla kurulumu ve daha fazlası için kullanılan birden fazla iş ofseti konumlarını tanımlayın.

3 Eksen
3 Eksen

Basit ve gelişmiş 3D kaba işleme, yarı finiş işleme ve finiş işleme stratejileri, 3 boyutlu tasarımları gerçeğe dönüştüren kullanıcıların tüm beceri seviyelerine uygun araçlar sunar.

4 Eksen
4 Eksen

4. ekseninizi indeksleyerek parçanızın farklı taraflarını işleyin. Bu, silindirik stokta işlem yapmak için sarma gruplarını kullanabilir veya doğrudan katılara uygulanan döner takım yollarını kullanarak tam 4D işlem yapabilirsiniz. BobCAD'in takım yolları size gelişmiş işlevsellik sunar, böylece karmaşık geometrileri etkili bir şekilde yönetebilirsiniz.

5 Eksen
5 Eksen

3 + 2 için indeks sistemlerini kullanın veya 5 Eksenli takım yolumuzla bileşik eğrilerde kullanın. 5 Eksen kaba işleme, yarı finiş işleme ve finiş işleme için tüm takım yolu seçeneklerimizin kilidini açtığınız BobCAD'in 5 Eksen Pro'su ile kesme gücünüzü bir sonraki seviyeye taşıyın.

Post Oluşturucu
Post İşlemciler

Standart post işlemciler, yaygın makine ve kontrolör yapılandırmalarını destekleyerek kullanıcılara esneklik sağlar. Kullanıcılar, metin düzenleyicisinde post işlemcisini açarak istedikleri zaman değişiklik yapabilirler. Özel gereksinimler için post işlemci API'si kullanılabilir, böylece işlemler özelleştirilebilir ve kontrol edilebilir.

Simülasyon
Simülasyon

Sanal işleme ortamında takım yollarınızın 3 boyutlu simülasyonunu izleyin. Yürüt, durur, hızlı ileri sar, ileri adım at, geri adım at, sonraki veya önceki işleme atla ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Raporlama
Raporlama

Gerçek zamanlı geri bildirim sağlayan raporlama araçlarıyla takım yollarınız ve ayarlarınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu araçlar, çevrim süresi, kat edilen mesafe, kullanılan takım sayısı, kalan stok miktarı gibi önemli metrikleri içeren ayrıntılı raporlar sunar, böylece işlemlerinizin performansını değerlendirebilir ve iyileştirebilirsiniz.

bottom of page