top of page

Makine Simülasyonu

En gelişmiş takım yolu doğrulama teknolojisi

Katı simülasyon, kontrol prosesine bağlı makine bileşenlerini eklemek için isteğe göre makine simülasyonu ile standart olarak gelir. Kullanıcılar takımyollarını planlayabilir ve oyukları kontrol ederken malzeme kaldırmayı gösteren katı simülasyonlar çalıştırabilir. Takım yolu, kurulum ve makine bileşenlerinizin sağlam simülasyonlarını çalıştırıp analiz ederek takım yolu ayarlarınızı veya g-kod programlarınızı düzenlemeye daha az zaman harcayın. Ayrıca, sanal makine kurulumunuzu simüle etmek için en son teknolojiye sahip takım yolu doğrulama teknolojisini kullanarak takım yolunuzun, takım ve tutucunuzun, fikstürün, iş parçasının ve makine bileşenlerinin çarpışmalarını ve aşırı hareketlerini grafiksel olarak kontrol edin. Programlar arasında gezinirken ve sanal kurulumunuzun simülasyonlarını izlerken içiniz rahat olsun. Hatasız programlama için kurulumunuza ve takım yolunuza ince ayar yapmak üzere kritik geri bildirimler alın.

Modlar
Modlar

Takım yollarınızı ve kurulumunuzu görüntülemek ve incelemek için birden fazla simülasyon modu arasından seçim yapın. Şunlardan birini seçin: Malzeme kesimi, Önizleme, NC modu, Zaman modu, Uzunluk modu, Makine odağı, Takım odağı, İş parçası ve stok odağı.

Takım Yolu Düzenleme
Takımyolu Oluşturma

Takım yolu için çoklu görüntüleme seçenekleri: Araç ipucu, Tüm işlemler, Kalınlaştırma işlemi, Takip Et, İzleme, Segment, Araç vektörleri, Takım Yolu noktaları. Katman aralığı ve daha fazlası.

Kontrol
Kontrol

Takım yolu simülasyonunuzu DVD film izlerkenkiyle aynı kontrollerle oynatın. Çalıştır, Durdur, Hızlı İleri Al, ileri adım at, Sonraki işleme atla, Geri adım at, Önceki işleme atla ve yeniden başlat; takım yolunuz ve makine simülasyonlarınız üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Görüntüleme
Bağlantı noktalarını görüntüle

Görüntülenen görünüm pencerelerinin sayısını ayarlayarak simülasyon deneyiminizi özelleştirin. Kullanıcıların simülasyonlarını simülasyon penceresinde birden fazla perspektiften görüntülemelerine olanak tanır.

Görüntülenenler
Görüntüleme

Simülasyona bakış açınızı değiştirmek için standart görünüm seçeneklerinden birini seçin. Bir simgeye tıklamadan standart görünüme geçmek için kısayol tuşlarını kullanın.

Ölçüm
Izgarayı Ölç

Makinenin, kurulumun ve takım yolunun ölçümüne yardımcı olmak için ölçüm tablosunu açın ve kapatın.

Görünürlük
Görünürlük

Simülasyon bileşenlerinin görüntüsünü kontrol edin. Takım yolu, takım, fikstür, iş parçası, kütük, ilk kütük ve makine görünürlüğünü açıp kapatın. Göster, opak, şeffaf ve gizle seçenekleri, kullanıcıların neyi hangi biçimde görüntüleyeceğini tamamen özelleştirmesine olanak tanır.

Görüntü Yakalama
Grafik ve Video Yakalama

Takım yolunun, kurulumların ve makine hareketlerinin görüntülerini ve videolarını yakalayarak dahili personel veya harici müşterilerle daha iyi iletişim kurun.

Hareket Listesi
Listeyi Taşı

Simüle edilecek işlemleri listeler. Taşıma listesindeki bir işleme tıklayarak odaklanmak istediğiniz takım yollarına atlayın.

İstatikler
İstatistik

Takım yolunuz hakkında aşağıdaki gibi ayrıntılı bilgileri görüntüler: İşleme süresi, İş mili hızı, Takım ucu konumu, Takım merkezi konumu, işleme açıları ve daha fazlası.

Takım Yolu Analizi
Analiz Takımyolu

Takım yolunuzun rengini ve görünümünü değiştiren 11 takım yolu oluşturma modu. Şunlardan birini seçin: Takım Numarası, İşlem numarası, İşlem vurgusu, Sıra, Doğrusal eksen ters çevirme, Yön değişikliği, Segment uzunluğu, Çarpışmalar ve yakınlık, İlerleme hızı, Yükseklik değişikliği ve Tek işaretleme.

Makine
Makine

Bileşenleriyle birlikte eksiksiz makine tanımı ağacı. Bileşenlerin yönünü doğrulamak, grupları kontrol etmek ve daha fazlasını yapmak için etkileşimli ve renk kodlu vurgu.

Simülasyon Ayarları
Simülasyon Ayarları

Simülasyonlarınızın çalışma şeklini şu seçeneklerle özelleştirin: Takım değişiminde durdurma, İşlem değişiminde durdurma, blok numarasında durdurma ve daha fazlası.

Raporlama
Görünürlük

Simülasyon bileşenlerinin görüntüsünü kontrol edin. Takım yolu, takım, fikstür, iş parçası, stok, ilk stok ve makine muhafazasını açıp kapatın. Göster, opak, şeffaf ve gizle seçenekleri, kullanıcıların neyi hangi biçimde görüntüleyeceğini tamamen özelleştirmesine olanak tanır.

Süreç
Süreç

Kullanıcıların belirli işlemlere hızlı ilerlemesine olanak tanıyan takım yolu kaydırma çubuğu. Kullanıcılar kaydırma çubuğunu gelişmiş simülasyona doğru istenilen konuma sürükleyebilirler.

Eksen Kontrolü
Eksen Kontrolü

Makinenin sanal eksenini istenen konumlara elle kumanda edin. Makine tanımının sınırlarını doğrulamak ve makine bileşenlerinin hareketini görselleştirmek için idealdir. Ekseni / bileşeni elle kumanda etmek için kaydırma çubuğunu yukarı veya aşağı sürükleyin veya giriş alanına tanımlı bir değer girin.

Kesme Simülasyonu
Simülasyon

Kaliteyi ayarlamak ve grupları kontrol etmek, simülasyonu STL dosyası olarak kaydetmek veya stokun kesit görünümünü oluşturmak için kullanılan simülasyon ayarları.

Analiz
Analiz

İşlenmiş kütüğün rengini ve görüntüsünü değiştiren 10 simülasyon oluşturma modu. Hiçbiri, Takım numarası, İşlem numarası, Sapma, Yükseklik değişikliği, Yön değişikliği, Takım yolu uzunluğu, Parçaları markala, Tek işaretleme ve oluk açma ve fazlalık arasından seçim yapın.

Ölçüm
Ölçüm

Kesilen modellerinizin boyutunu anlamanıza yardımcı olacak simülasyon ölçüm araçları. Noktalar, mesafeler, kutuyu hassaslaştırın, talaşları kaldırın ve kapatın arasından seçim yapın.

Baştan Başlatma
Sıfırla

Her türlü kullanıcı özelleştirmesini geri alarak simülasyon ayarlarını varsayılana geri yükler.

bottom of page